Pielęgnacja auta po usłudze .

Korekta lakieru, następnie zabezpieczenie woskiem lub ceramiką.
INSTRUKCJA UTRZYMANIA LAKIERU W IDEALNYM STANIE:

Oto kilka naszych porad jak samemu zadbać o lakier samochodu:

Poprawne mycie ręczne:

  1. Nie korzystać z myjni szczotkowych, gąbkowych – nigdy!
  2. Zaopatrzyć się w kilka podstawowych narzędzi do mycia (2 wiadra, szampon o neutralnym PH, aktywna piana, rękawica, ręcznik do osuszania typu fluffy)
  3. Samochód najpierw opłukujemy z zaschniętego brudu(w okresie wiosennoletnim sugerujemy również zaopatrzyć się w płyn na owady), wykonujemy prewash aktywną pianą i ponownie spłukujemy od dołu do góry auta i z powrotem, następnie zanurzając  rękawice w wiadrze z wodą i szamponem dokładnie myjemy całą karoserię od góry do dołu. Rękawice płuczemy w drugim wiadrze bez szamponu.
  4. Kolejnym krokiem jest ponowne opłukanie karoserii.
  5. Na koniec przy pomocy ręcznika do osuszania samochodu osuszamy dokładnie lakier. Nigdy nie dopuszczamy do pozostawienia auta mokrego! (mogą powstać tzw waterspoty, osady kamienno-wapienne które potrafią wgryźć się w powłokę lub lakier) Do pomocy w osuszaniu sugerujemy użyć quick detailera np CarPro Echo w proporcji 1:20.
  1. Jeśli lakier jest zabezpieczony powłoką ceramiczną lub woskiem zaleca się co 3-5 mycie użyć quick detailera dedykowanego do zabezpieczenia. Preparaty dedykowane wspomagają działanie zabezpieczeń uzupełniając ich braki i dodają śliskości lakierowi. Jeżeli chcesz sam aplikować odżywkę podczas mycia, skontaktuj się z nami, dostarczymy Ci produkt dedykowany do danego zabezpieczenia.

Dla powłok ceramicznych zaleca się  tzw. serwis powłoki w okresie 6 miesięcznym (lub rocznym w zależności od wybranej powłoki, usługę zaleca się wykonywać w profesjonalnym studiu detailingowym)

Wykonywanie regularnych przeglądów jest warunkiem utrzymania gwarancji na powłokę.

Polecane produkty:

– szampon/piana – najważniejszy parametr to neutralne PH,
– rękawica – rękawica z naturalnego włosia, należy dbać o czystość rękawicy często ją płucząc
– quickdetailer – np. ABDL QD1 (woski) lub CC GOLD Prostaff i CarPro Elixir dla aut z powłokami ceramicznymi

logo_fx

Od 2016 roku aplikujemy wyłącznie powłoki FX Protect

Poprawne mycie* na myjni bezdotykowej:

Kiedy nie mogę umyć auta na bezdotyku ?
– lakier auta jest ciepły lub wręcz gorący
– w aucie są nagrzane od jazdy tarcze hamulcowe (po jeździe miejskiej nie będzie to problem ale po „szybkiej trasie” lepiej odczekać )
– jest upał lub myjnia jest zlokalizowana w pełnym słońcu (zanim umyjesz jeden bok to na drugim zacznie zasychać chemia)
– masz bardzo brudne, nie pielęgnowane na bieżąco auto (myjnia bezdotykowa pozwoli umyć auto które ma sprawnie działająca powłokę czy wosk, auta które są myte tylko na bezdotyku np. raz na miesiąc zbierają na sobie tyle osadów że bez użycia mycia mechanicznego nie mamy szans na zmycie tych osadów)
– jest mróz
– jeżeli masz wątpliwości co do jakości i funkcjonowania myjni
– jeżeli nie masz czasu (jakbyś szybki nie był to i tak głównie potrzebujesz cierpliwości i dokładności do mycia)
– jeżeli założyłeś się ze szwagrem że za 5 zł „oblecisz” każdym programem

Czy mogę myć auto na myjni bezdotykowej ?
Tak ale nie możesz używać szczotek, ściągaczek, gąbek i innych narzędzi powodujących tarcie

Czy chemia z myjni bezdotykowej nie uszkodzi mojej powłoki ?
Jeżeli osprzęt myjni jest sprawny to nie (zalecamy korzystanie z dużych, zadbanych myjni bezdotykowych)
Pamiętaj tylko ze chemię trzeba spłukać, ten proces odbywa się na końcu – może nazywać się spłukiwanie czy nabłyszczeniem i zazwyczaj wtedy używana jest woda demineralizowana wiec nie powinien na lakierze powstawać osad z kamienia tzw. waterspoty.

Czy po myciu na bezdotyku powinien suszyć auto ?
W przypadku „sprawnej” powłoki ceramicznej nie – zalecamy krótka przejażdżkę, większość wody powinna spać z karoserii. Proponujemy po przyjeździe do domu dotrzeć miękkim ręcznikiem okolice lusterek czy ościeża.
Złym nawykiem jest umycie auta i pozostawienie go mokrego na słońcu, szybko odparowująca woda pozostanie na lakierze w formie kamienia czyli waterspotow.

Jak dobrze umyć auto na myjni bezdotykowej ?
Na początek musimy postawić sprawy jasno, na myjni bezdotykowej nie umyjemy auta choć w połowie tak dobrze jak zrobi to profesjonalista podczas mycia detailingowego zwanego również myciem na dwa wiadra.
Bezdotyk da nam świeżość dla naszego auta, natomiast trzeba pamiętać o regularności.

Ale do rzeczy …
– w zależności czy auto jest mocno brudne zaczynamy od wstępnego opłukania auta i aplikacji piany aktywnej, jeżeli auto nie jest w robactwie czy mocno brudne możemy zacząć bezpośrednio od piany. Aktywna piana potrzebuje chwili czasu aby poleżeć i wstępnie zmiękczyć kurz, brud i osady na lakierze. Jeżeli mamy to przed opianowaniem zalecam użyć chemii do usuwania owadów i ewentualnie chemii do felg(będą mogły sobie pod przykryciem piany już działać tzw. kanapka)
– zalecam zacząć spłukiwanie piany (wybieramy program mycie zasadnicze) od kół i nadkoli a potem auto od dołu do góry (w teorii piana działa podwójnie w praktyce przyjęło się w detailingu ze w taki sposób jest elegancko)
– używając programu zasadniczego dokładnie, centymetr po centymetrze myjemy auto od dołu do gory okrażając auto jednocześnie myjąc coraz wyżej, w ten sposób nie pominiemy elementów ma aucie
– po umyciu programem zasadniczym przechodzimy do programu spłukiwanie i tu znowu na spokojnie od dołu do góry spłukujemy samochód, nie warto oszczędzać na tym programie – nie dopłukana chemia pozostawi na aucie osad tzw. film i mamy gotowy sposób na słynne zapchanie się powłoki
– ostatni program to nabłyszczenie lub hydrowosk – będzie to woda demineralizowana z dodatkiem np. hydrowosku – śmiało również korzystamy z tego programu, ręce bolą już się trochę nie chce ale warto dokładnie użyć tego programu na całym aucie

Auto mamy „umyte” (przypominam o możliwościach bezdotyków) i mokre, zalecam przejechać się kilka km (na aucie z powłoką czy woskiem woda w większości spadnie z karoserii, pod domem polecam dotrzeć szyby, ościeża, wycieki z pod lusterek, do dosuszania zalecam użyć quick detailera np car pro echo w proporcji 1:20 z wodą demineralizowana.

*Musimy postawić sprawy jasno, na myjni bezdotykowej nie umyjemy auta choć w połowie tak dobrze jak zrobi to profesjonalista podczas mycia detailingowego zwanego również myciem na dwa wiadra.
Bezdotyk da nam świeżość dla naszego auta, natomiast trzeba pamiętać o regularności.

Zadbamy o Twoje auto!

Bieżące utrzymanie pojazdu możesz zlecić nam, posiadamy dobrze wyposażoną myjnie ręczną gdzie z odpowiednimi umiejętnościami zajmiemy się Twoim oczkiem w głowie.

Sprawdź ofertę codziennej opieki.